Priest | L

REV. FR. MANUEL F. LABING

Parish Priest, Most Holy Name of Jesus Parish,

San Pedro City, Laguna

Date of ordination: June 26, 2008

REV. FR. EMIL B. LARAƑO, PH.L.

Director, San Pablo Diocesan Catholic School System,

Sta. Cruz, Laguna

Date of ordination: June 22, 2006

REV. FR. MICHAEL D. LAUDE

Parochial Vicar, Diocesan Shrine of San Vicente Ferrer,

Mamatid, Cabuyao City, Laguna

Date of ordination: December 3, 2018

REV. FR. JOSE M. LITIGIO, OFM

Guardian, Juan de Placencia Novitiate,

Liliw, Laguna

Date of ordination: March 24, 1984

REV. FR. MAURICIO A. LLARENA

Director, Spiritual-Pastoral Formation Year (SPFY)

San Pablo Theological Formation House, Tagaytay City, Cavite

Date of ordination: October 25, 2002

REV. FR. MARK MARLONNE A. LUMBERA

Spiritual Director / Pastoral Director / Vocation Director

St. Peter's College Seminary, San Pablo City, Laguna

Date of ordination: June 9, 2015

REV. FR. EDWIN D. LUSTERIO

Parish Priest, Our Mother of Perpetual Help Parish, Bel-Air, Sta. Rosa

Rector, San Pablo Theological Formation House, Tagaytay City

Date of ordination: June 26, 1996